Úvod
 • Ubytování
 • Svatby Prohlídka Kontakt
  vlajka vlajka vlajka
  nadpis


  Tipy na výlet v okolí Třeboně a Jindřichova Hradce
  Zámek Jemčina je umístěný ve středu známých jihočeských památek v okolí. Ze zámků jsou to: Jindřichův Hradec, Třeboň, Červená Lhota, Stráž nad Nežárkou (Emma Destinová), Hluboká, Ohrada, Dačice, Rožmberk, Schwarnzenberská hrobka, klášter Zlatá koruna a v dosahu je i Český Krumlov a Telč. 

  V okolí zámku Jemčina jsou i naše nejznámější rybníky : Rožumberk, Svět (možnost projížďky na parníku), Horusický a mnoho dalších. Tyto turistické cíle jsou dostupné po cyklistických stezkách s velmi mírnými terény po lesních a místních komunikacích s velmi malým provozem vhodných pro děti i začátečníky. Jižní čechy a třeboňsko jsou známé také velkým množstvím zvěře, hub a rybařením.

  Z Jindřichova Hradce je možný výlet úzkokolejkou po české Kanadě až do Nové Bystřice, kde je další možnost aktivního odpočinku, a to buď na zdejším golfovém hřišti, nebo opět na kolech (terény pro náročnější cyklisty), nebo pěší tůry. 

  Koupání je možné v četných zatopených pískovnách, nebo v aquaparcích v Hluboké nad Vltavou, Jindřichově Hradci, rybnících, nebo řekách Nežárka a Lužnice.

  Relaxační a wellnes procedury vám mohou poskytnout třeboňské lázně Aurora.    


   

   

  Zámek Jemčina, Jemčina 1, Třeboň, 379 01, Tel: 608 511 381 , e-mail: info@jemcinazamek.cz